חדש!

הספר הראשון בישראל לבנות על הפרעות קשב וריכוז ״מי מפחדת מADHA?״ יצא לאור!

מתוך הספר:

היום קשה להאמין, אבל הבלט הקלאסי, עולמן של בלרינות ענוגות, נועד בתחילת דרכו המקצועית לרקדנים גברים. חשבו שמחול הוא עניין גברי. בגלל השרירים והכוח הפיזי, משום שהם לא לובשים שמלות כבדות ומחוכים שמגבילים ומסרבלים את התנועה. כי לגברים מותר להחצין יצרים וסערות נפש, ורק הם יכולים לעשות סיבובים עוצרי נשימה. הבלט, אמרו, לא נועד לנשים. ציפו מהן להיות מאופקות וחסודות, נדרש מהן להצניע את רגשותיהן ... ״ קרא את הפרק הראשון - חינם!


FUNCTION הינו מרכז לאבחון ולטיפול מוטורי-תפקודי המטפל בשיטה הייחודית:
AAF -    Attention / Action / FUNCTION.

השיטה פותחה ע"י ד"ר שרית טגנסקי ופועלת בהצלחה בדרך לאושר המוטורי-תפקודי של הילדים במכון.
שיטת ה AAF  מבוססת על שלושה עקרונות פעולה המשפיעים בדרך ספירלית האחד על רעהו:
הקשבה / הפעלה/ תפקוד, והנאה כאשר כל התהליך מבוסס הנאה וחוויה של תנועה ואושר גופני ומנטלי תוך שילוב התחום  המוטורי-תפקודי, התקשורתי, החברתי והאקדמי.

מטרת התהליך במפגשים היא לחזק את תחושת המסוגלות של ילדים בעלי קשיים מוטוריים - תפקודיים, תפקוד חושי נמוך או בעלי קשיים ברכישת מיומנויות מוטוריות וויסות חושי וכישורי חיים בסיסיים.

התפיסה המנחה ב FUNCTION היא:

 • כל ילד נולד עם אופי, גנטיקה אותם אפשר לחזק ולהעשיר
 • לכל ילד בעל לקות או קושי יש נקודות חוזקה וכשרון אותם יש להכיר ולטפח.
 • תחושת המסוגלות הינה מפתח לחיים טובים ומאושרים יותר.
 • הגישה הינה פרקטית ובגובה העיניים עם פתיחות רבה בנושא קשיים מוטוריים של הילד במשפחה ובסביבה.
 • תנועה ופעילות גופנית הינם מנוף לשיפור איכות חייהם והישגיהם של ילדים בעלי לקויות התפתחותיות בקואורדינציה, ויסות חושי, הפרעות קשב וריכוז ולקויות למידה.

על ד"ר שרית טגנסקי בעלת FUNCTION

שרית טגנסקי היא ד"ר לחינוך המתמחה בעבודה עם בנות בעלות הפרעות קשב וריכוז וקשיים תפקודיים התפתחותיים.  
את לימודיה הגבוהים התחילה בתחום חינוך באומנויות לתואר ראשון, שם נחשפה  לדרכי הטיפול בילדים עם צרכים מיוחדים. את תוארה השני סיימה בהתמחות בחינוך וליקוי למידה. עבודת הדוקטורט של שרית טגנסקי, חקרה את כוחו של המחול כגורם משמעותי המחולל שינוי אצל בנות עם הפרעות קשב וריכוז.

תוך כדי לימודיה, כתבה את ספרה "מי מפחד מ AdHd?" אשר הפך רב מכר וזכה להכרה רבה בקרב קהילת אנשי המקצוע בתחום הטיפול ב AdHd. בימים אלו, נעשות עבודות עריכה אחרונות לספרה השני של ד"ר טגנסקי, "מי מפחדת מ AdHd?" המביא ידע ומחקרים חדשים בנושא הפרעת קשב וריכוז אצל בנות (מגדר), נושא הדוקטורט שלה פורץ הדרך וראשון מסוגו בארץ אשר נחקר עד כה מעט מאד בארץ ובעולם.

לאורך השנים, שרית טגנסקי שילבה את התמחותה בהנחיה והדרכה של ילדים ונוער אשר המסגרות הרגילות לא הטיבו עימם ונזקקו להזדמנות שניה לפני פליטתם מהמסגרת, (ילדים ונוער בסיכון). יחד עם פיתוח שיטות עבודה מיוחדות עם ילדות בעלות צרכים מיוחדים, בעיקר עם הפרעת קשב וריכוז. היא  פיתחה שיטות עבודה המאפשרות  לילדות וילדים עם הפרעות קשב וריכוז לחוות הצלחות ולהשתלב במסגרות לימודיות רגילות. הידע הרב שצברה שרית בתחום המחול ככלי מחולל שינוי, יחד עם הכשרתה הרחבה בתחום החינוך המיוחד  לצד אבחון וטיפול בילדים עם קשיים מוטוריים-תפקודיים וקשיי ויסות חושי, מקנה לה יתרון ייחודי בולט בעבודתה במרכז FUNCTION. היא פיתחה, ועדיין ממשיכה להוסיף ולפתח כלי עבודה ייחודיים המקדמים  את הילדים הזקוקים להעשרה וליווי מקצועי.


שרית הינה מוכרת ובעלת שם בתחומה בין השאר גם בזכות האקדמיה לאומנויות המחול "דנסינג" שבבעלותה, הפועלת מזה עשרים ושמונה  שנים בגבעתיים. "דנסינג" הינו מוסד בעל מוניטין רב הזוכה להערכה מקצועית רבה בארץ ובעולם, הוא מוכר כ"בית שני" עבור ילדים הסובלים בהפרעות קשב וריכוז. בטיפולה משלבת שרית את אהבתה למחול וספורט עם השכלתה ולימודיה כמנחה ומעשירה של ילדים בעלי קשיים ולקויות. 

שרית טגנסקי חברה בעמותות הנוגעות בתחומי עיסוקה בארץ ובעולם, מרצה ומשתפת בידע העצום שצברה בתחומה.

 

החזון של שרית טגנסקי

החזון של שרית הוא לתת לילדים החווים קשיים מוטורים-תפקודיים, הזדמנות לחיים נורמטיביים וטובים יותר.
לעזור להם להיות כמו כולם, להיות חלק מהחברה הנורמטיבית ולמצוא את מקומם הנכון בעולם שכולו מרדף הצלחות וחוסר סןבלנות כלפי השונה.
וכל זאת באמצעות חוויה מתקנת, המחזקת יכולות וכישורים. חוויה מעשירה המחזירה אמון במסוגלות ומכך מביאה לתפקוד המחול והספורט שמחולל שינוי.

רקע

 • תעודת הוראה בחינוך המיוחד - מכללת תלפיות
 • תוארB.A– אוניברסיטת Leeds-אנגליה
 • תוארM.A – אוניברסיטת Liverpool אנגליה 
 • תואר- Phd אוניברסיטת Constantine - הונגריה, חינוך והתמחות בהפרעת קשב וריכוז והתנהגות ADHD בבנות
 • ביבליותרפיה - שני ספרים: "מי מפחד מ –ADHD" ספר שני: "מי מפחדת מADHD"
 • מאמנת  (Coacher) לילדים הסובלים מ - ADHD אגוד המאמנים בין לאומי ארה"ב
 • מאבחנת ומטפלת בתפקודי למידה ויסות חושי
 • לוויי והעשרה התפתחותית 0-6 Chuld-Space מכון וינגייט
 • בוגרת מכון וינגייט בתחום גיל הרך - התעמלות משקמת למתבגרים ומבוגרים

 


צרו איתנו קשר

שמך
אימייל
טלפון
נושא